top of page
  • Writer's pictureEmin Varol

CHP’de sevinç dalgası.

Updated: Jun 13, 2023
  • Sessizliği üzerinden atan CHP Genel Merkezi’nde “kazanacağız” sesleri.

  • Öztrak, balkon konuşmasına hazırlanan Erdoğan’ı uyardı.

Sandıkların kapatılmasından bu yana derin bir sessizliğe gömülen CHP’de sevinç rüzgârı başladı. Ancak “erkenden sevindiler” durumuna düşmemek için duygularını bastırıyorlar.


“Fırtına öncesi sessizlik” olarak adlandırılan sessizliği üzerinden atan CHP’lilerden “kazanacağız” sesleri gelmeye başladı.


Yayın yasağının kalkmasıyla birlikte dev ekranların başına kilitlenen partililere, açıklanan ilk rakamlar moral verdi.Bu arada gecenin ilk basın toplantısını yapan Öztrak, “balkon konuşmasına” hazırlandığını duyurarak algı operasyonu yapmaya çalışan Erdoğan’ı uyardı:


Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışma”


Öztrak’ın uyarıları sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı değildi. “Şimdi seçimin en kritik aşamasındayız.” Diyen Öztrak, devletin resmi ajansı tarafından açıklanan ilk sonuçların basıl manipüle edildiğini ve ne kadar hızlı değiştiğini, bu seçimin ilk turu dahil, AK Parti dönemindeki bütün seçimlerde gördük.” hatırlatmasını yaptı.


Ve “üstüne basa basa söylüyorum. Milletimizin iradesini sonuna kadar koruyacağız ve kazanacağız.” diye devam etti


Saat 19.00’da bir açıklama daha yapan Faik Öztrak, “sistemlerimiz gayet iyi çalışıyor" ve "başa baş bir yarış" tabirini kullandı. Konuşmasını bir önceki açıklamasında da "tüm yetkilileri sağduyulu davranmaya ve görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz.” Çağrısını yaparak tamamladı.21 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Copyright©
bottom of page