top of page
  • Writer's pictureEmin Varol

TBMM’de Yeni KısıtlamalarVe, sonunda Meclis restoranları ve kulisler milletvekili dışındakilere kısıtlandı.


Nasıl mı? Anlatalım.


Çay-kahve ve yemek fiyatlarının “ucuzluğu” ile gündemden düşmeyen Meclis restoranlarından, Milletvekilleri şikayetçi oldu.


Ancak, milletvekilleri “ucuzluktan değil, Meclis restoranlarının “kalabalıklığından” yakındı.


Milletvekilleri, meclis yönetimine yağdırdıkları sözlü ve yazılı şikayetlerde;


Ana binadaki restoranlarda ve kulislerdeki kalabalık nedeniyle, ”yer bulamadıklarını”, “ayakta kaldıklarını” ve “iyi hizmet alamadıklarını” ilettiler.


Meclis yönetimi de milletvekillerinden gelen yoğun şikayetleri dikkate alarak restoranlarda ve kulislerde yeni düzenlemelere gitti.


TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun ve İdare Amiri Hasan Turan imzasıyla duyurulan yeni uygulamalar yürürlüğe girdi.


Uyarı yazıları restoranların ve kulislerin girişlerine konuldu.
Yer bulamıyoruz, ayakta kalıyoruz
Meclis yönetimi, alınan yeni önlemlere gerekçe olarak milletvekillerinin şikayetlerini gösterdi ve şu açıklamayı yaptı:


“Son zamanlarda sayın milletvekillerimizin bu alanlarda (restoran ve kulisler) yeterli hizmet alamadıkları, yer bulamayarak ayakta kaldıkları hatta hiçbir hizmet almadan ayrıldıkları şikayetleri yoğun bir şekilde tarafımıza iletilmiştir.”


Milletvekillerine servis hizmetlerinin aksamadan daha hızlı ve kaliteli hizmet sunulabilmesi için ilgili yönetmelik hükümleri hatırlatıldı ve alınan önlemler sıralandı:


- (Ana Bina) alt katta bulunan lokantada, sadece milletvekilleri, yasama organı eski üyeleri ve birinci derecede yakınlarına hizmet verilmektedir. 


- (Ana Bina) üst zemin katta bulunan lokantada, milletvekilleri, yasama organı eski üyeleri ve birinci derecede yakınları ile beraberindeki misafirleri ve parlamento kartı sahibi basın mensuplarına,


- Kulisler ile kış bahçelerinde ise sadece milletvekillerimize hizmet verilmektedir.”
Gazeteciler dışlandı

Kalabalığı azaltmak ve vekillere daha iyi hizmet verebilmek için alınan yeni önlemlere göre;


(Ana Bina) ALT KAT restorana, misafirler alınmayacak. Milletvekilleri misafirlerini (Ana Bina) ÜST KAT restoranda ağırlayacak. Bu restoranda milletvekilleri dışında sadece parlamento muhabiri kartı taşıyan gazeteciler yemek yiyebilecek. 


Sarı basın kartı ve sürekli basın kartı ile Meclis’te görev yapan, mavi renkli basın özel kartı alan gazetecilere bu restoranda servis yapılmayacak. 
Kulislerde sadece milletvekiline servis yapılacakvarolreport.comun ulaştığı bilgilere göre alınan yeni önlemler çerçevesinde, ana binada iktidar ve muhalefete ait kulislerdeki hizmetlerden de sadece milletvekilleri yararlanabilecek.


Buradaki çay ocaklarından gazeteciler ve diğer misafirlere çay-kahve servisi yapılmayacak.


Ucuz yemek fiyatlarından sonra, kulis ve restoranların milletvekili dışındakilere kapatılması da çok tartışılacak gibi…Genelge:185 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


Copyright©
bottom of page